Evinizin Dört Köşesinde Horlamaya Çözüm

 

Horlama, dinlendiğinizde burnunuz kadar açık ağzınızdan da nefes alıp verdiğinizde ve ardından yumuşak tat tomurcuklarınızın titreşiminden rahatsız edici bir ses çıkardığında bir problem olarak bilinir.

Horlama her uyuduğunuzda gerçekleştiğinden ve dinlenme de genellikle ikamet ettiğiniz yerin rahatlığı içinde yapıldığından, bundan sonra evde olsanız bile horlamaya karşı mücadele etmenin yollarının olduğunu tahmin edin.

hasta yatağı kiralama

Horlama, pahalı ilaçlar almanız, bir doktorla rutin kontroller yapmanız veya muhtemelen sayısız tıbbi tesis muayenesi yapmanız gereken ölümcül bir hastalık değildir. Evinizin 4 köşesinde horlayan bir aile ferdiyle bir şeyler yapabilirsiniz.

Horlamanın zahmetsiz çaresi, iyi bir dinlenme rutini geliştirmektir. Araştırmalar, sırt üstü yatmanın büyük ölçüde horlama olasılıklarını artırdığını ortaya koyuyor. Bu nedenle yan yatmanız tavsiye edilir. Bunu yaparak, yumuşak tadınızın ve ayrıca dilinizin aşağı inmesine ve dolayısıyla hava yolunuzun daralmasına neden olursunuz. Yan yatarak uyumakta zorluk çekiyorsanız, karnınız üzerinde uyumayı da deneyebilirsiniz. Birinin dinlenme düzeninizi gözlemlemesine ve hangi tarafta iyi uyuduğunuzu ve daha az horladığınızı izlemesine izin verin.

Hatırlamanız gereken bir başka dinlenme alışkanlığı da yastığınızın yükseltilmesidir. Minder olmadan veya düz bir yatakta dinlenmek horlamayı daha da kötüleştirir; uzmanlar horlayan bireylerin kalın bir minder üzerinde uyuması gerektiğini öne sürüyorlar. Ek olarak, yatağınızın başının kaldırılması da aynı şekilde iyidir. Yatağınızın başını yalnızca 4 ila altı inç arasında kaldırdığınızdan emin olun. Uygunsuz kullanım yastık ve baş yatak yüksekliği horlamayı artırır.

Yukarıda belirtilen prosedürler uygulandığında ve yine de evde olduğunuzda horlama sorununuzu gerçekten başarılı bir şekilde çözmediyseniz, bundan sonra evinizde uygulayabileceğiniz aşağıdaki gibi diğer çeşitli alternatifleri deneyin:

Ağır buhar solumak. Mukus, buharı içtiğinizde hava geçişini tıkar, mukusunuz gevşer ve ayrıca hava geçiş yolunuzun tıkanıklığı açılır.

Evinizde bal bulunsun. Bir dizi çalışma, balın hava geçiş yolunu açık hale getirerek horlamayı hafiflettiğini ortaya koymuştur. Yapabileceğiniz şey, tercih ettiğiniz çayın üzerine balı karıştırmaktır. Dilediğiniz meyveyi balın üzerine de batırabilirsiniz.

Burun şeritleri – bu maddeyi kullanarak burun tıkanıklığını gideriyorsunuz. Burun delikleriniz tamamen açık bırakılırsa rahatça nefes alabileceğinizi unutmayın.

Boğaz spreyleri – bu tür horlama tedavisi, sprey materyalinin boğazınızın yumuşak dokularını kapladığını düşünmenize yardımcı olacaktır. Böylelikle soluduğunuz hava, hava yolunuzda rahatça dolaşabilir ve ayrıca horlamanın yarattığı rahatsız edici sesi azaltabilir.

Horlama önleyici haplar – içerdiği bitki enzimi ve doğal bitki aktif maddelerinden ötürü, horlama önleyici tabletlerin boğazı ve ayrıca burun dokusunu tıkanmadan ve aynı zamanda etkili bir hava geçişine yol açan kan dolaşımını engellediği düşünülmektedir.

Burun şeritleri, boğaz spreyleri ve horlama önleyici haplar, horlama problemlerinizi azaltmak için çok kullanışlı olabilir. Ancak, satın almadan önce doktorunuza danışmanız ve ilaç kutunuzun içinde saklamanız en iyisidir.

Evinizde çare sunarken bir doktora gitmek veya bir sağlık tesisine gitmek her zaman zorunlu değildir. En azından kurbanın geçici olarak rahatlamasını sağlamayı deneyebilirsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *